پنج کلید موفقیت در بازار بورس

پنج کلید موفقیت در بازار بورس یا هر محل تجارت دیگری، محدود کردن ضررها، اجازه رشد به سودها، شناسایی روندها، صبر و روانشناسی بازار است.

  • ضررهای خود را محدود کنید.
  • به سودها اجازه رشد دهید.
  • روند کلی بازار را مشخص کنید.
  • صبور باشید و منتظر فرصت مناسب باشید.
  • روان‌شناسی بازار.

 برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار برجسته و موفقیت در بازار بورس ، شما بایستی نسبت به تدوین استراتژی مشخص اقدام کنید و این شامل تدوین یک برنامه معاملاتی مشخص، داشتن مدیریت، و استفاده از روان‌شناسی مناسب در بازار بورس است.

همانطور که در هر قسمت متبحر می شوید،تاثیر فزایندهای  بر بلوغ معاملاتی شما داشته و تاثیر فزاینده ای در سودهای شما در بازار خواهد داشت.

 

کلید اول موفقیت در بازار بورس: ضررهای خود را محدود کنید

 

مدیریت سرمایه یکی از مهمترین اصول موفقیت در بازار بورس است. اگر ضررهای بزرگی به دست بیاورید، نه تنها سرمایه پولی خود را از دست خواهید داد، بلکه سرمایه روانشناختی خود را نیز از دست خواهید داد.

ضررها را محدود کنید.اگر بازار در روند نزولی قرا گرفته است به سرعت خارج شوید.به عنوان مثال، زمانی که یک سهام خریداری می‌کنید، هرگز اجازه ندهید قیمت بیش از ۱۰ درصد کم‌تر از نقطه خرید کاهش یابد.

اگر سهمی را به قیمت ۱۰۰۰ ریال خریداری کرده اید، مهم نیست که هر سهم به ۹۰۰ ریال برسد.بسیاری اوقات می بایست سهمی را که به ۵ درصد کمتر از قیمتی که خریداری کرده‌اید بفروشید.برای کاهش زیان‌های خود نظم و انضباط معاملاتی داشته باشید و محدوده های سقف و کف را به خوبی شناسایی کنید.

به منظور تدوین یک برنامه مدون معاملاتی از فیلتر و اندیکاتور سیگنال خرید و فروش الماس استفاده کنید.

 

محدود کردن ضرر

اندیکاتور فراکتال در شناسایی این محدوده ها و موفقیت در بازار بورس کمک بسیاری به شما خواهند کرد.

 

کلید دوم موفقیت در بازار بورس: به سودها اجازه رشد دهید

 

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که سرمایه‌گذاران مرتکب می‌شوند این است که بعد از سرعت سود اندکی به دست می آورند از سهم خارج می شوند.

سرمایه‌گذران خرد برای موفقیت در بازار بورس، به دلیل نگرانی از سودهای بزرگ جا می‌مانند.جسی لیورمور، که یکی از بزرگ‌ترین‌های  بازار سهام است، اظهار داشت که این پول با نشستن و نه معامله حاصل می‌شود.

لیورمورا معتقد است که پول بزرگ در جنبش‌های قیمت بزرگ ساخته می‌شود و این به طور کلی زمان می‌برد. هیچ دلیلی برای بستن یک معامله وجود ندارد، مگر اینکه استراتژی حد ضرر شما فعال شده باشد.

اجازه رشد به سودها

با شناسایی پول هوشمند در جهت موفقیت در بازار بورس گام بردارید.

کلید سوم موفقیت در بازار بورس: روند کلی بازار را مشخص کنید

 

یک کلید اصلی برای موفقیت در بازار، تعیین گرایش کلی بازار یا همان شناسایی روندها در بازار است. این کار را می توان با ابزارهای مختلفی از قبیل خط روند، فراکتال ها، محدوده های حمایتی و مقاومتی با فیبوناچی و بسیاری از ابزراهای تکنیکال انجام داد.

 شانس خوبی وجود دارد که بازار سهام عمومی از طریق اصلاح و یا حتی شروع یک بازار بزرگ حمل و نقل در حال انجام است. از آنجا که حدود ۷۵ % از کل سهامها مسیر کلی بازار را دنبال می‌کنند، لازم است بدانیم که آیا بازار در یک روند صعودی یا نزولی قرار دارد. شما فقط باید خرید سهام جدید را در یک روند صعودی تایید شده انجام دهید. این مسئله یکی از مهمترین عوامل موفقیت در بازار بورس  است.

به منظور تدوین یک برنامه مدون معاملاتی از فیلتر و اندیکاتور سیگنال خرید و فروش یاقوت استفاده کنید.

روند بازار بورس

 

کلید چهارم موفقیت در بازار بورس: صبور باشید و منتظر فرصت مناسب باشید

 

صبوری یکی از ویژگی‌های کلیدی موفقیت در بازار است. مهم است که قبل از معامله در بازار صبر کنید. این به این معنی است که عوامل بسیاری را قبل از هرگونه اقدام در بازار در نظر بگیرید.

 همه معاملات براساس احتمالات هستند، و شما همیشه قبل از اینکه یک خرید سهام جدید انجام دهید، احتمال سود و ضرر برای شما وجود دارد.

چندین سناریوی ممکن را پیش‌بینی کنید، و اگر یک سهام الزامات دقیق شما را برآورده می کند، اساسا و از لحاظ فنی،آن سهم را خرید کنید.

توانایی خرید بهترین سهام در بهترین زمان، موفقیت در بازار بورس را تضمین می‌کند.

صبر در بازار بورس

 

کلید پنجم موفقیت در بازار بورس: روان‌شناسی بازار

 

روانشناسی بازاربورس دقیقا همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می‌کند.درک و اجرای روان‌شناسی مناسب ، همان نکته‌ای است که عامل موفقیت یک سرمایه‌گذار در بازار می‌شود.

احساساتی از قبیل حرص و طمع، ترس و امید بزرگ‌ترین دشمن یک سرمایه‌گذار هستند و دقیقا نقطه مقابل موفقیت در بازار می‌باشند.آنها شما را در مقابل بازار هدف قرار نمی‌دهند، بلکه شما را در برابر خودتان قرار می‌دهند.

 زمانی که بتوانید به طور موثر کنترل خود را در دست بگیرید، از اینکه چقدر پول بیشتر در حساب پورتفوی تان جمع می‌شود، شگفت‌زده خواهید شد.

این به این خاطر است که احساسات، تفکر شما را تیره می‌کنند. برای موفق بودن در دراز مدت، شما باید فکر کنید و به صورت عینی عمل کنید.

روانشناسی بازار بورس

به طور خلاصه، بهترین تجار و سرمایه‌گذاران جهان برای موفقیت در بازار بورس از یک طرح تجاری موفق استفاده می‌کنند، آنها مدیریت سرمایه و برنامه مدون معاملاتی منحصر بفرد خود را دارند. هنگامی که شما در در ۵ حوزه مذکور تسلط پیدا کردید، شما نیز به نتایج شگفت‌انگیزی در بازار سهام خواهید رسید.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست