سه عامل مهم شکست در بازار بورس

سه عامل مهم در شکست سرمایه‌گذرارن در بازار بورس عبارتند از:

  • خرید و فروش برخلاف روند بازار
  • به دنبال سودهای شارپ بودن
  • نگاه سرگرمی و قمار به بازار بورس

خرید و فروش برخلاف روند بازار:

خرید یا فروش برخلاف روند در بازار بورس هرگز ایده هوشمندانه ای نیست و یکی از عوامل مهم شکست در بازر بورس برای سرمایه‌گذاران به شمار می‌آید. بیشتر سرمایه‌گذاران از نتایج وحشتناک معاملات خود متعجب می‌شوند، چرا که آنها سعی می‌کنند در مسیر نزولی در بازار ورود کنند یا در مسیر صعودی سهام خود را می‌فروشند.

تمام عوامل روانی و بنیادی در قیمت لحاظ شده است و این قیمت سهام در این زمان فعلی است. بنابراین اگر بتوانیم سهامی را  ۵ درصد ارزان تر بخریم ، معامله خوبی است؟ نه واقعا.

نکته دیگری که باید به آن فکر کنید این است که وقتی سهامی در حال حرکت به سمت بالا یا پایین است تا چه قیمتی بالا یا پایین خواهد رفت. نقاط محوری و خطوط فیبوناچی کاربردی هستند ، اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید قیمت باید از این قوانین پیروی کند.

راز معامله این است که بدانیم همه شاخص‌های جهان یا حتی نمودار مربوط به آن فقط به شما نشان می‌دهد که چه اتفاقی افتاده است ، زیرا کارگزاران سهام به راحتی در سلب مسئولیت خود می‌نویسند:

“عملکرد گذشته ضامن سودهای آینده نیست”.

 توجه داشته باشید ما نمی‌دانیم در روز بعد چه اتفاقی می افتد. این واقعیت است و احساس می شود وقتی بیشتر معامله‌گران می‌توانند معاملات سودآوری داشته باشند که  با این واقعیت کنار بیایند.

شکست در بازار بورس

به دنبال سودهای شارپ بودن:

جویای سودهای کلان یا شارپ از بازار با سرمایه اندک بودن ، دومین اشتباهی است که مردم در بازار بورس مرتکب می‌شوند.

تلاش برای ساختن این سود سریع می‌تواند هزینه ای گزاف برای سرمایه‌گذار به همراه داشته باشد. وقت گذاشتن و صبر در بازار بورس همان عاملی است که باعث موفقیت شما در طولانی مدت می‌شود. تجارت با هیچ حرفه دیگری تفاوتی ندارد.

 وقتی فقط به یک سیستم اعتماد می‌کنید و به هر دلیلی در آن متضرر می‌شوید، اتفاقی که می‌افتد این است که بعد از چند ضرر ناخوشایند، به خودتان شک می‌کنید. بعد از اینکه به خود شک کردید ، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهید و اگر ساختار مناسب  پشتیبانی اقتصادی خوبی نداشته باشید ، می‌تواند کل زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. این فقط بخشی از عواقب ناشی از به دنبال یک شبه ثروتمند‌شدن در بازار بورس است.

شکست در بازار

نگاه سرگرمی و قمار به بازار بورس:

سرمایه‌گذاری یک ورزش یا سرگرمی نیست. تلاش برای معادل‌سازی معامله با یک سرگرمی مانند این است که بگوییم جنگ فقط یک سو تفاهم است. هنگامی که به بازار می‌آیید ، باید احساس جدی بودن داشته باشید.

شما در حال رقابت با باهوش ترین و ثروتمندترین افراد و سازمانهای اقتصادی هستید. این موضوعی نیست که به راحتی بتوان از آن عبور کرد. اگر جدی نباشید قطع به یقین شکست خواهید خورد.

تسلیم شدن در مقابل بازار یک انرژی منفی برای سرمایه‌گذار به همراه دارد ، اما آگاهی از خطراتی که سرمایه شما را تهدید می‌کند کلیدی است برای چگونگی هدایت موفقیت آمیز سرمایه.

احساس ترس کنید و عمل کنید، این یک عامل موفقیت در بازار بورس می‌باشد. با نگاهی به گذشته می‌توانید دریابید که برخی از بهترین معاملات در هنگام خرید یا فروش در وحشتناک‌ترین محدوده‌های حمایتی و مقاومتی انجام  شده است، این جایی است که بازار به طور عمده اصلاح می‌کند.

اگر از خرید سهام در هنگام شکسته شدن یک مقاومت یا فروش در هنگام پایین آمدن از یک حمایت می‌ترسید ، احتمال ماندن شما در این بازار نسبتاً کوتاه خواهد بود.

بازار بورس

خواسته ما ارائه مواردی است که در بورس اوراق بهادار اتفاق می‌افتد و بازارهای دیگری که اکثر مردم حتی از آنها آگاه نیستند.

دلایل زیادی برای از دست دادن پول در بازار بورس وجود دارد. در اینجا برخی از دلایل عمده ذکر شده است. نکته اصلی برای از بین بردن این امر این است که بازارها تصادفی نیستند ، تا آنجا که افرادی که آنها را کنترل می‌کنند به خوبی از کارهایی که انجام می دهند آگاه هستند و اگر به سود و زندگی خود امید دارید ، باید خود را با باز همسو کنید با آنچه آنها فکر می‌کنند و آنچه انجام می‌دهند.

آیا این ممکن است؟ بله ، اما لازم است تمامی باورهایی که باعث ضرر شما درگذشته شده‌اند را دور بریزید، البته همه حاضر به انجام این کار نیستند و به همین دلیل است که ۵٪ از سرمایه‌گذاران ۹۵٪ از کل درآمد را کسب می‌کنند.

اگر می خواهید استراتژی مشخصی در مورد برنامه های معاملات سهام داشته باشید می‌توانید از محصولات اراپه شده در این وبسایت در بیهنه کردن معاملات خود در بازار استفاده کنید.

یکی از  تکنیکهای تست شده و البته کاملاً شگفت آور قدرتمند را برای جلوگیری از از ضرر و شروع به سودآوری روزانه را با محصولات ما تجربه کنید…!

last update:9 Aug 2021

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست