نکاتی در رابطه با انتخاب صحیح روانشناسی معاملات بازار

یکی از مسائل بسیار حیاتی در معاملات، انتخاب صحیح روانشناسی معاملات بازار است. در این مقاله، خلاصه‌ای از مشاهدات که نوع طرز فکر مورد نیاز جهت معامله در بازار‌های سهام را نشان می‌دهد، ارائه شده است.

یادتان باشد هرگز معامله‌گر بدون عیب و نقص وجود ندارد و شما بایستی تجربه معاملاتی خود را از لحاظ لذت بردن از مسیر دستیابی به هدف در نظر بگیرید و نه خود هدف. روانشناسی معاملات بازار در واقع یادگیری و تجربه‌ای است که در این راه به دست می‌آورید، چرا که پس از آن موفقیت به خودی خود حاصل می‌شود.

هنگامی که بر اساس برنامه مدیریتی خود، معامله خوبی را انجام می‌دهید، به خودتان افتخار می‌کنید، ولی سعی کنید با قدرت روی آن تمرکز نکنید تا از این طریق غرور وارد عمل شود. احساسات مثبت و منفی را به خود راه ندهید. معاملات شما به هر شکلی که پیش می‌رود، با قدرت، روانشناسی معاملات بازار را در جایگاه خود نگه دارید. به یاد داشته باشید که هیچ معامله‌ای قابل تضمین نیست.

روانشناسی معاملات بازار

روانشناسی معاملات بازار و نقش آن در انجام معامله موفق

دستیابی به یک پیروزی، سبب ایجاد اعتماد به نفس و غرور می‌شود. انجام یک معامله موفق، می‌تواند سبب تغییر دیدگاه شما نسبت به معاملات در زندگی واقعی شود. بحث پیروزی نیست، بلکه صحبت از یک معامله خوب و موفق است.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

در صورتی که در معامله خود دچار اشتباه شوید، این برای شما عذاب‌آور است. با این وجود، هر چقدر هم این مسأله آزاردهنده باشد، بهتر است دست به انجام معامله خوبی بزنید  و از اینکه مطابق با استراتژی مدیریت خود معامله کرده‌اید، خوشحال باشید.
شما همیشه باید مسئولیت کاری را که انجام می‌دهید بر عهده بگیرید، زیرا از این طریق احساسات و روانشناسی مدیریت ریسک را پذیرفته‌اید و از آن قدردانی می‌کنید. روی وضعیت ذهنی خود کار کنید، در صورت اشتباه انجام دادن معامله‌ای، سعی کنید علت آن را جویا شده و از آن درس بگیرید.

بازار‌ها در واقع ترکیبی از وضعیت روحی معامله‌گران می‌باشند و همه رفتار‌های بازار، نتیجه تفکر و روانشناسی معاملاتی آن‌ها است.

دانلود کنید: سیگنال خرید

هرگز دست به انجام معامله بدون داشتن دلیل محکمی نزنید، چرا که از این طریق قادر به لنجلام معامله موفق نخواهید بود. پایین یا بالا بودن قیمت یک سهم، دلیلی بر مناسب بودن آن جهت خرید یا فروش نیست.یادتان باشد در صورت غافل شدن از معامله همانند دیر رسیدن به اتوبوس، امکان انجام یک معامله دیگر وجود دارد.

روانشناسی معاملات بازار در واقع، قضاوت کردن و تجزیه و تحلیل بازار و خودتان است. سعی کنید روش‌های معاملاتی را به خوبی بیاموزید، اما شناخت و دانستن درباره خود را در معرض خطر قرار ندهید. به همین دلیل است که بازندگان زیادی در بازار در حال معامله هستند. یادتان باشد، حرص و ترس از دشمنان بزرگ شما محسوب می‌شوند.

حتما بخوانید:مزایای روانشناسی بازار

کلام آخر:

برخی مواقع زندگی ضربه روانی سختی را بر شما وارد می‌کند. التیام زخم‌های روحی در مقایسه با زخم‌های جسمی بسیار دشوارتر خواهد بود. به همین دلیل تحقیق، یادگیری و آمادگی در این زمینه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اغلب این موضوع که داشتن آمادگی نود درصد یک شغل را شامل می‌شود کاملاً صحیح است و معامله نیز از این امر مستثنی نیست.

هرچه آمادگی بیشتری از لحاظ ذهنی برای معاملات داشته باشید، بهتر دست به انجام معامله خواهید زد. به اعتقاد من توجه خود را بر انجام معاملات متمرکز کنید، نه بر برنده شدن.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست