روانشناسی خرید و فروش سهام و نتایج آن در معاملات:

بدون شک صحبت کردن در خصوص روانشناسی خرید و فروش سهام، برای بسیاری دشوار است؛ چرا که معمولا صحبت در خصوص این موضوع می‌تواند مقاومت‌های ریشه‌ای را به همراه داشته باشد. دلیل اصلی این مقاومت، وجود باور‌های و طرز تفکر‌های قدیمی است که معمولا دنیای معاملات بورس را زمین بازی خشنی معرفی می‌کنند که برای موفقیت در آن، جایی برای احساسات و عواطف وجود ندارد.

با تمام این وجود، عدم رعایت روانشناسی خرید و فروش سهام است که شما را به دردسر میاندازند. تحقیقات علمی دانشمندان نیز نشان داده‌اند که ما انسان‌ها نمی‌توانیم بدون وارد کردن احساساتمان، هیچ معامله‌ای را انجام دهیم؛ اما علت این امر چیست؟

ما هر تصمیمی که در طول یک معامله اخذ می‌کنیم، آن را با تمام ذهن و بدن خود تجربه می‌کنیم. این امر فارغ از این است که چه قدر زمان برای اخذ این تصمیم داشته‌ایم و یا اینکه چه عواملی در این فرایند دخیل باشند. ما برای اخذ هر تصمیمی، تصاویری را در ذهن خود تجسم می‌کنیم.

روانشناسی خرید و فروش سهام

این تصاویر به افکار و احساساتی که در آن لحظه داریم باز می‌گردند و به طور غالب، به ناخودآگاه ما مرتبط هستند. زمانی که به یک نتیجه‌گیری و یا فکر غالب می‌رسیم، مغز هزاران پردازش مختلف اما لازم را انجام داده است. این فرایند در ناخودآگاه و بدون آگاهی کامل شما صورت می‌گیرد.

محققین بر این باور هستند که تا ۹۹ درصد از احساسات، افکار و اعمال یک انسان معمولی، از ضمیر ناخودآگاه وی سرچشمه می‌گیرد. این اصل برای معامله‌گران نیز صدق می‌کند. روانشناسی خرید و فروش سهام به معنای انتقال الگو‌های رفتاری ضمیر ناخودآگاه به بخش خودآگاه است. شما تنها زمانی می‌توانید چیزی را تغییر دهید که از وجود آن آگاه شوید.

آیا روانشناسی خرید و فروش سهام می تواند سرنخ های ارزشمندی را برای بهبود عملکردتان در معاملات در اختیارتان قرار دهد؟

جواب مثبت است و این امر در سال‌های اخیر بار‌ها تجربه شده است. امتناع از پذیرفتن مسئولیت و ریشه‌یابی تصمیمات، می‌تواند بیش از آنچه که تصور می‌کنید به شما آسیب برساند. این امر نه تنها می‌تواند بر روی حرفه و کسب و کار شما، بلکه بر روی روابط شما با اعضای خانواده، دوستان و همکاران نیز تاثیر بگذارد.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت دربازار بورس

فشار ناشی از عملکرد بهینه سایر سرمایه‌گذاران در فضای معاملاتی، بسیار زیاد است. این در حالی است که بسیاری از موسسات و مجموعه‌های موفق، یک خط فکری جدید را در این راستا رشد می‌دهند. بر اساس این خط فکری، موفقیت پایدار در معاملات چیزی بیش از بازی اعداد و احتمالات است.

بسیاری از مدیران سرمایه و معامله‌گران موفق در جهان، روانشناسی خرید و فروش سهام را در اولویت کاری خود قرارداده‌اند. این افراد سطح دانش و اطلاعات عمومی خود را گسترش داده‌اند و نسبت به المان‌های رایج عصر جدید ذهنیتی باز دارند.

بسیاری از این افراد موفق در خصوص این رویکرد خود در ملا عام صحبت نمی‌کنند. بسیاری معتقد هستند که این امر، راز موفقیت و خوشحالی این افراد و دستیابی آن‌ها به اهدافشان است.

استادان واقعی با روانشناسی خرید و فروش سهام ، در جستجوی پیشرفت خود هستند.

 افراد موفق در رده‌های بالای معاملات، بدون فوت وقت در راستای بهبود و رشد جنبه‌های مختلف شخصیت خود تلاش می‌کنند. موانع برای شناخت دقیق خود و تلاش برای بهتر شدن عمدتا در میان معامله‌گران جدید و افرادی با سطح متوسط موفقیت وجود دارد.

بهبود معاملات با دانلود: سیگنال خرید سهام

این مهم‌ترین دلیل برای شکست اکثریت قریب به اتفاق معامله‌گران در دنیاست. درک علت اصلی این اتفاق بسیار ساده است. اگر موفقیت و پیشرفت در معامله‌ها هدف اصلی شماست، نسبت به‌ ایده‌های جدید، ذهن خود را باز بگذارید و نقش روانشناسی خرید و فروش سهام را عمیقا درک کنید. بسیاری از افراد در دنیا از این فرمول استفاده کرده‌اند و موفقیت قابل توجهی را کسب کرده‌اند.

حتما بخوانید:عوامل مهم شکست در بازار بورس

کلام آخر:

 روانشناسی خرید و فروش سهام می‌تواند احساس جدیدی به شما ببخشد و به شما کمک کند تا روابط تهاجمی ناخودآگاه خود را نسبت به محیط اطراف (از جمله در معاملات) بهبود ببخشید و آن‌ها را به واکنش‌های هماهنگ و خودآگاه نسبت به هرکسی و هر چیزی تبدیل کنید. این راه حل در اعداد و کسب سود بیشتر وجود ندارد، بلکه با کمک درک بهتر نقش روانشناسی خرید و فروش سهام پیدا خواهند شد.

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست