روانشناسی بازار مالی، راهی جهت تبدیل رویاهایتان به واقعیت

وجود یک روانشناسی بازار مالی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که مسئولیت معاملات خود را بر عهده بگیرید. معمولاً تصور مردم وقتی همه چیز از کنترل‌شان خارج می‌شود، این است که سرنوشت و دارایی آن‌ها تحت تأثیر نیرو‌های خارج از کنترل‌شان است. شاید شما نیز چنین چیزی را در معاملات بازار بورس خود تجربه کرده باشید.

به عنوان مثال، ممکن است بازار مطابق میل شما پیش نرود و سیگنال‌های نرم‌افزاری شما آنطور که می‌خواهید روشن و شفاف نباشد. این افکار سرکش را مهار کنید و از روانشناسی بازار مالی مناسب بهره گیرید.وقتی در حال تلاش کردن هستید همه نوع افکار به ذهن شما خطور می‌کند. این مسأله مانعی ندارد.

روانشناسی بازار سرمایه

در روانشناسی بازر مالی، مسئولیت با خودتان است:

از نخستین اقداماتی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید، این است که مسئولیت هر یک از جنبه‌های معاملات خود را بر عهده گیرید. در واقع شما مسئول کار‌هایی هستید که انجام می‌دهید.

هر نوع تصمیم‌گیری با خودتان است، تصمیم‌گیری در رابطه با هر چیزی که به آن نیاز دارید، منابع، استراتژی‌ها، داده‌ها و در واقع همه چیز. و شما به دلخواه و انتخاب خود دست به انجام معامله می‌زنید. مسئولیت نتایج حاصل از این تصمیمات نیز بر عهده خودتان است.

حتما بخوانید:عوامل مهم شکست در بازار بورس

البته در اینجا چند خبر بد نیز وجود دارد که مقصر هیچ کدام از آن‌ها شما نیستید. بله، درست است، گفتم خبر بد. و آن اینکه هیچ کس به شما در مورد اینکه در چه وضعیتی قرار دارید چیزی نمی‌گوید، آن‌ها فقط با شما از دارایی‌هایی که در انتظارتان است صحبت می‌کنند.

در نتیجه شما با رویا‌های بزرگ و پولی که در اختیار دارید، جهت دستیابی به ثروت و دارایی بیشتر پا به سرزمین معاملات می‌گذارید. آن‌ها در واقع سبب می‌شوند که ساده لوحانه در این راه قدم بگذارید و در نهایت پول‌تان را از دست خواهید داد.

سعی کنید از یک چارچوب ذهنی و روانشناسی بازار مالی مناسب پیروی کنید، تنها از این طریق می‌توانید رویا‌هایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت دربازار بورس

حالا می‌خواهم چند خبر خوب. اگر در حال تقلا کردن هستید، در حقیقت مقصر خودتان هستید.بله، اینکه می‌گویم شما مقصر هستید، خبر خوبی است! زیرا وقتی اعتراف می‌کنید که مقصر اتفاقی که رخ می‌دهد خود شمایید، به این معنی است که می‌دانید نقشی را در روند پیشرفت‌تان داشته‌اید.

این شما هستید که سبب ایجاد رویداد‌ها و نتایج آن‌ها می‌گردید. دلیل خوب بودن این خبر این است که شما می‌توانید در این زمینه کاری انجام دهید. این موانع را پشت سر بگذارید و سپس همین، روانشناسی بازار مالی مناسب شما خواهد بود.

نحوه کنترل کردن معاملات با روانشناسی بازار مالی

در صورتی که شما در وقوع اتفاقی مقصر نباشید، این بدان معناست که شرایط خارج از کنترل‌تان بوده است. وقتی می‌پذیرید که خودتان مقصرید، در واقع مسئولیت آن را نیز بر عهده می‌گیرید. و از این طریق کنترل آن را در دست خواهید گرفت.

یکی از مسائلی که در معاملات از اولویت بالایی برخوردار است، کنترل کردن اوضاع می‌باشد. قطعاً این همان چیزی است که شما طالب آن هستید. به دنبال کنترل بازار و معامله‌گران نباشید، بلکه کنترل خودتان را در دست گیرید.

بهبود معاملات با دانلود: سیگنال خرید سهام

از این رو، اگر تا به حال بازار را مقصر می‌دانستید، یا دلالان و واسطه‌گران را متهم می‌کردید یا حتی آب و هوا یا غیره. به هر حال، وقت آن فرا رسیده که این افکار را کنار بگذارید. اکنون تصمیم بگیرید که کنترل سرنوشت معاملاتی خود را در دست بگیرید.

آیا می‌خواهید نحوه کنترل کردن معاملات خود را بدانید؟

در صورتی که با تصویری واضح از آنچه که برای موفقیت در دنیای واقعی معاملات لازم است و نه آنچه که در تبلیغات وجود دارد، وارد بازار‌ها شوید، آمادگی رویارویی با ۹۰ درصد از مشکلات موجود را خواهید داشت و از آن‌ها اجتناب می‌کنید.

یکی از کوتاه‌ترین راه‌ها جهت دستیابی به تصویری واضح از آنچه که برای یک معامله‌گر موفق لازم است، تشخیص این مسأله است که این یک نوع تجارت می‌باشد.

یک اصل کلیدی در روانشناسی بازار مالی مناسب و موفق این است که بدانید این معامله مختص شما است.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست