انتخاب بهترین استراتژی در بازار بورس جهت سرمایه‌گذاری

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری که بیشترین بازدهی تاریخی را به همراه داشته باشند، همیشه بهترین استراتژی در بازار بورس به شمار ‌می‌روند. در واقع بهترین سبک‌های سرمایه‌گذاری آن‌هایی هستند که برای دستیابی به اهداف شما و ریسک‌پذیری مناسب باشند. به عبارت دیگر، هر گزینه‌ای که بتواند مؤثرترین عملکرد را برای شما در پی داشته باشد، بهترین استراتژی در بازار بورس محسوب می‌شود.

شما با برخورداری از سبک‌ها و تاکتیک‌های سرمایه‌گذاری مناسب، به هیچ چیز سفارشی و‌گران قیمت دیگری نیاز ندارید. بلکه به یک چیز راحتی که مدت طولانی دوام داشته باشد، نیازمندید. در صورت داشتن برنامه‌ریزی برای طولانی مدت، احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد. (به ۱۰ سال یا بیشتر فکر کنید. )

استراتژی سرمایه‌گذاری را برای برخی از روند‌های جدیدی که به خوبی در بازار پاسخ داده‌اند را کنار نگذارید. سعی کنید از اصول اولیه آزمایش شده پیروی نمایید. بررسی کنید که کدام روش، بهترین استراتژی در بازار بورس و سرمایه‌گذاری برای شما می‌باشد.

بهترین استراتژی در بازار بورس

معرفی بهترین استراتژی در بازار بورس:

سرمایه‌گذاری بر مبنای رشد سهام(Growth stocks)

سرمایه‌گذاری بر مبنای رشد سهام را با استفاده از تحلیل بنیادی، می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و اساسی‌ترین سبک‌های معاملاتی به شمار آورد. این سبک، یک استراتژی سرمایه‌گذاری فعال (Active) است، که تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی و عوامل مربوط به پشت پرده شرکت سهام را در بر می‌گیرد. هدف از این سرمایه‌گذاری یافتن شرکتی است که معیار‌های آن نشان دهنده پتانسیل رشد در سال‌های آینده باشد.

اینگونه به نظر می‌رسد که این شیوه از سرمایه‌گذاری می‌تواند سبب ایجاد پورتفوی یا سبد سهامی با بیش از ۱۰ سهم مستقل یا حتی بیشتر شود. در صورتی که مبتدی یا تازه وارد بازار سهام هستید، بایستی زمان زیادی را صرف انجام تحقیقات لازم جهت دستیابی به موفقیت نمایید.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

بهترین استراتژی در بازار بورس که خیلی از مدیران صندوق‌ها از آن جهت دریافت بازدهی بیشتر بهره می‌گیرند، سرمایه‌گذاری بر مبنای رشد سهام است.

سهام مبتنی بر رشد، اغلب بهترین عملکرد را در مراحل سر رسید شده چرخه بازار از خود نشان می‌دهد. این استراتژی را می‌توان بیانگر فعالیت سرمایه‌گذاران در اقتصاد‌های سالم دانست. (انتظارات بالاتری از رشد سهام در آینده داشته باشید و پول بیشتری برای این کار اختصاص دهید). اغلب آن‌ها دارای ارزش بالایی بوده، اما وقتی محیط مناسب رشد برایشان فراهم باشد می‌توانند فراتر از این قیمت‌ها نیز رشد کنند.

در صورت انتخاب استراتژی مبتنی بر رشد سهام، به تجزیه و تحلیل داده‌های صورت‌های مالی یک کسب و کار خواهید پرداخت. ممکن است با انجام این کار، به ارزش (قیمت) سهام آن‌ها دست یابید. این امر به شما در تشخیص اینکه آیا خرید این سهام کار خوبی است یا خیر، کمک می‌کند.

سرمایه‌گذاری فعال( Active Trading)

سرمایه‌گذاری فعال، دشوار به نظر می‌رسد. و تنها تعداد اندکی از افرادی که آن را بکار می‌گیرند از آن نتیجه گرفته و موفق می‌شوند. حتی تعداد کمی از آن‌ها عملکرد درخشانی خواهند داشت. اگر بتوانید به چنین عملکردی دست یابید، پول زیادی نصیبتان می‌شود.

اکثر معامله‌گران فعال به استفاده از تحلیل تکنیکال می‌پردازند. تمرکز این ابذار تحقیق، بیشتر بر تغییرات قیمت سهام بوده تا سنجش‌های مرتبط با تجارت اصولی. از این رو، با کمک این استراتژی، قادر به کسب سود بسیار زیادی از حرکت‌ها و جابجایی‌های کوتاه مدت سهام خواهید بود.

بهترین استراتژی در بازار بورس با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

با استفاده از استراتژی معاملاتی فعال، توانایی انجام معاله در هر بازه زمانی از ماه‌ها، روز‌ها، دقیقه‌ها و یا حتی ثانیه‌ها را خواهید داشت. می‌توانید جهت مشاهده الگو‌های قیمتی اخیر و روند‌های بازار، از داده‌های قیمتی فیلد‌های مبادله یا از پلتفرم‌های نموداری مانند متاتریدر بهره گیرید. شما می‌توانید از این موارد جهت پیش‌بینی روند تغییرات قیمت سهام در آینده استفاده کنید. جهت تقویت شانس خود، بایستی اقدام به تعیین پارامتر‌هایی برای سطوح ریسک، پاداش و نرخ بردباخت نمایید.

استفاده از تحلیل تکنیکال و استفاده از نوسانات بازار و خرید در کف‌ها و فروش در سقف‌ها بهترین استراتژی در بازار بورس برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را دارند.

خرید سهام و نگهداری آن(Buy and Hold)

به اعتقاد سرمایه‌گذارانی که سهام را خریداری نموده و آن را نگهداری می‌کنند، “زمان در بازار” بهتر از “زمان‌بندی بازار” است. در صورت استفاده از این استراتژی، باید اقدام به خرید اوراق بهادار نموده و برای مدت طولانی آن را نگه دارید. این استراتژی معاملاتی بر این‌ایده استوار است که بازدهی در بلند مدت می‌تواند بر نوسانات در کوتاه مدت غلبه کند. در حقیقت این استراتژی برعکس زمان‌بندی بازار عمل می‌کند.

حتما بخوانید: روانشانسی بازار بورس

سرمایه‌گذار خرید و نگهداری سهام، اینگونه استدلال می‌کند که نگهداری سهام برای دوره‌های طولانی‌تر نیاز به انجام معاملات مکرر کمتری دارد. و در نتیجه هزینه‌های معاملاتی به حداقل کاهش می‌یابد. همین مسأله سبب افزایش بازده خالص کلی سبد سهام یا پورتفو می‌گردد.

سبد‌های سهامی که از استراتژی خرید و نگهداری سهام بهره می‌گیرند، پرتفوی تنبل نامیده می‌شوند. این اصطلاح، به دلیل داشتن ماهیت منفعل به آن‌ها اطلاق می‌گردد.

بهترین استراتژی در بازار بورس برای سرمایه‌گذارانی که با دید بلند مدت وارد بازار بورس می‌شوند ف استراتژی خرید و نگهداری سهام برای بازه‌های بیش از ۵ سال است.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست