پیروی از یک استراتژی معامله گری مناسب جهت موفقیت در بازار سهام

در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار سهام را دارید و می‌خواهید از از این طریق سود خوبی را کسب نمایید، بایستی از چند استراتژی معامله گری بازار سهام پیروی کنید. سرمایه‌گذارانی وجود دارند که تصمیمات مربوط به معاملات و خرید و فروش آن‌ها تحت تأثیر افرادی است که می‌شناسند.

آن‌ها بدون توجه به اینکه بدانند چه چیزی برای‌شان سودآور و مفید است از آنچه که دیگران انجام می‌دهند کورکورانه پیروی می‌کنند. انجام اینگونه معاملات، ممکن است ضرر هنگفتی را برای آن‌ها در بازار سهام به دنبال داشته باشد.

اگر استراتژی معامله گری مخصوص خود را داشته باشید و از آن تبعیت کنید، در این صورت شانس دستیابی به موفقیت در بلند مدت افزایش می‌یابد و قادر به انجام سرمایه‌گذاری‌های سودآور در بازار خواهید بود.

استراتژی معامله گری

نکاتی در رابطه با استراتژی معاملاتی در بازار سهام

برای خود یک استراتژی معامله گری ایجاد کنید:

ترسیم نمودن استراتژی‌های بازار سهام را می‌توان اولین و مهمترین مسأله در این رابطه دانست. برای انجام این کار، باید از انواع سهام موجود و همچنین روش‌های مختلف انجام معاملات در بازار سهام به درک روشنی برسید.

همه سهام‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و همگی آن‌ها نمی‌توانند مناسب یک سرمایه‌گذار خاص باشند. همچنین، معاملات نیز دارای انواع مختلفی است، می‌توانید دست به انجام معاملات روزانه بزنید و یا اینکه سرمایه‌گذاری در بلند مدت را در پیش گیرید.

پس از اینکه اطلاعات کاملی را در رابطه با مزایا و معایب این نوع معاملات بدست آوردید و از ریسک هر یک به درک روشنی رسیدید، به یادداشت ظرفیت و تمایل خود جهت پذیرش این ریسک‌ها بپردازید. در نهایت نیز قادر به یافتن یک استراتژی معامله گری مناسب جهت سرمایه‌گذاری در بازار سهام خود خواهید بود.

بهترین استراتژی معامله گری در بورس با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

همواره سعی کنید یک استراتژی بلند مدت اتخاذ کنید :

هنگام سرمایه‌گذاری در بازار سهام، همواره سعی کنید یک استراتژی بلند مدت را در نظر بگیرید. البته این مطلب به این معنی نیست که بایستی اقدام به خرید و نگهداری سهام ماه‌ها و سال‌ها نمایید.

منظور از یک استراتژی بلند مدت این است که نقاط ورود و خروج از پیش تعیین شده‌ای برای یک سهام خاص مد نظر قرار داده و در تبعیت از آن‌ها دچار هیچ قصور و کوتاهی نشوید. با انجام این کار می‌توانید از معاملات خود سود ببرید.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

از اصول و قوانین پیروی کنید:

سعی کنید به اصول و قوانین اساسی بازار، هنگام شکل‌گیری استراتژی‌های خود پایبند باشید. پیگیر نتایج تجزیه و تحلیل تکنیکال و بنیادی بوده و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید.

با تغییر ناگهانی روند بازار دچار سردرگمی نشوید و هرگز تسلیم ترس و وحشت نگردید. در صورت انجام تحقیقات صحیح در مورد بازار و همچنین برخورداری از استراتژی مشخص، به آن متعهد و پایبند باشید تا بتوانید در معاملات به سود برسید. به مشورت با یک کارگزار یا تحلیلگر مجرب بازار سهام، جهت دستیابی به بهترین و مؤثرترین استراتژی معاملاتی جهت سرمایه‌گذاری بپردازید.

هرگز تسلیم احساسات خود نشوید:

در هنگام تجزیه و تحلیل سهام‌تان و شکل دهی به استراتژی بازار سهام خود، هرگز تسلیم احساسات‌تان نشده و با روانشناسی بازار بورس تنها به درک شخصی خود در رابطه با بازار تکیه کنید. به خاطر داشته باشید که اعداد و ارقام به تنهایی قادر به صحبت کردن درباره بازار سهام هستند و در صورتی که قصد کسب سود دارید، آن‌ها را دنبال کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست