تمرکز بر یادگیری تنها یک استراتژی معاملاتی سهام جهت کسب درآمد در بازار سهام

وقتی کار جدیدی را آغاز می‌کنید، تمام سعی شما این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را یاد بگیرید. این طبیعت انسان به شمار می‌آید، که در صورت دوست داشتن چیزی، تمایل دارد کمی در آن زیاده روی کند. این مسأله در معامله کردن در بازار سهام هم به همین منوال است. شما برای یادگیری بسیار هیجان‌زده و مشتاق هستید، از این رو، اقدام به خرید تعداد زیادی کتاب معاملاتی می‌کنید، مقالات زیادی درباره استراتژی معاملاتی سهام مطالعه می‌کنید و سعی می‌کنید به انتخاب چندین مورد از هر کتاب/مقاله/ویدیو بپردازید و آن‌ها را با هم ترکیب کرده و از نبوغ معاملاتی منحصر به فرد خود استفاده کنید. به نظر می‌رسد که این کار، کار درستی است، در نهایت شما چیز‌های زیادی را یاد می‌گیرید، اما این کار، پرهزینه است و لزوماً نتایج مطلوبی را در بر نخواهد داشت.

استراتژی معاملاتی سهام
در ادامه شرح خواهیم داد که چرا هنگام شروع کار، بایستی تمرکز خود را بر یادگیری تنها یک استراتژی معاملاتی سهام قرار دهید و چگونه همه اطلاعات را فیلتر کنید تا اینکه سبب هدر رفت وقت خود با یادگیری مواردی که لزوماً کمکی به شما نمی‌کند، نشوید.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

خودداری از یادگیری اطلاعات بیش از حد

هنگام وارد شدن به یک فیلد، اطلاعات آنقدر زیاد است که ممکن است فکر کنید که باید همه آن‌ها را یاد بگیرید. آنچه باید روی آن تمرکز کنید به خواسته و هدف شما بستگی دارد: آیا فقط می‌خواهید فرد باهوشی به نظر برسید؟ یا می‌خواهید پول بیشتری به دست‌آورید؟

تقریباً همه معامله‌گران موفق، تنها از چندین شاخص تحلیل تکنیکال جهت تدوین استراتژی معاملاتی سهام خود بهره می‌گیرند. ممکن است این ابزار‌ها شامل MACD، میانگین متحرک، ابزار اصلاح فیبوناچی یا خطوط روند باشند.

در صورتی که قصد دارید باهوش به نظر برسید، باید همه چیز را بیاموزید، اما این به شما در کسب درآمد کمکی نمی‌کند. تلاش جهت یادگیری هر چیزی را می‌توان به نوعی اطلاعات بیش از اندازه و اضافی دانست.

همانگونه که بیان شد، با توجه به اینکه تنها به یک یا دو ابزار جهت ایجاد یک استراتژی معاملاتی موفقیت آمیز نیاز است، در این صورت چه نیازی به یادگیری صد‌ها ابزار مختلف تجزیه و تحلیل تکنیکال است، که هرگز به آن‌ها احتیاجی نخواهید داشت؟

چرا فقط یک استراتژی معاملاتی؟

بیشتر معامله‌گران موفق تنها به استفاده از یک یا دو استراتژی معاملاتی سهام می‌پردازند؟

استراتژی را می‌توان مجموعه خاصی از شرایط به شمار آورد که تعیین‌کننده زمان ورود و خروج‌تان از بازار خواهد بود. و به شما این امکان را می‌دهد که فرصت‌های معاملاتی را به صورت عینی مشاهده کرده و همچنین می‌توانید ببینید که نحوه پیشرفت معاملات در گذشته به چه صورت بوده است. با اینکه نحوه عملکرد معاملات در گذشته نمی‌تواند نشانگر چگونگی عملکرد آن در آینده باشد، ولی به شما یک دیدی جهت ارزیابی اینکه آیا استراتژی‌تان قادر به ایجاد سود خواهد بود یا خیر، می‌دهد.

با توجه به اینکه دامنه بازار‌ها-حرکت جنبی یا یکطرفه-یا روند-برای دوره‌های پایدار بالا یا پایین می‌رود-شما تنها نیازمند یک استراتژی هستید که توانایی کار کردن در هر دو حالت یا اینکه برای هر نوع بازار را داشته باشد.

شما نیاز چندانی به تلاش جهت استفاده از بسیاری از استراتژی‌ها ندارید. تنها در یک مورد، خوب عمل کنید، چرا که این امر می‌تواند به شما بسیار بهتر از معامله ضعیف مجموعه‌ای از استراتژی‌ها کمک کند.

این تنها دلیل واقعی است که می‌تواند ضرورت استفاده از استراتژی معاملاتی سهام در شروع کار محسوب گردد-فقط با تمرکز بر روی آن، قادر به داشتن عملکرد خوب در آن هستید.

تنها روش کسب درآمد در انجام این کار، بار‌ها و بار‌ها تمرین کردن آن در شرایط مختلف بازار است. یک ماه تمرین کردن یک استراتژی معاملاتی سهام در یک حساب دمو یا آزمایشی، می‌تواند خیلی بیشتر برای معامله کردن شما مفید باشد تا اینکه به جذب دانش معاملاتی تا جای ممکن بپردازید.

اولی به شما در پیاده‌سازی روشی درآمدزا کمک می‌کند و دومی فقط شما را در ایجاد یک کتاب هوشمند یاری می‌کند و همه ما از تفاوت بین دانستن چیزی و توانایی انجام آن آگاه هستیم.

بهترین استراتژی معاملاتی سهام  با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

شما از استراتژی معاملاتی سهام خود کاملاً آگاه بوده، چرا که آن را بسیار تمرین کرده و مطالعه نموده‌اید. در صورت انجام این کار، در واقع از مشکلات زیادی که بسیاری از معامله‌گران با آن روبرو هستند اجتناب می‌کنید. و در این صورت از انجام معامله دریغ نخواهید کرد (بدون داشتن نگرانی از معاملات)، و در زمان‌های مناسب اقدام به ورود و خروج از معاملات می‌کنید.

در انجام یک روش معاملاتی متخصص شوید. تا زمانی که بتوانید به اجرای یک استراتژی به صورت بی‌عیب و نقص برای حدود شش ماه و حتی بدون در نظر گرفتن یادگیری چیز جدیدی بپردازید، به همان استراتژی پایبند باشید.

استاد بودن و داشتن مهارت در پیاده‌سازی یک استراتژی معاملاتی پول ساز، خیلی بهتر از دانستن استراتژی‌های زیادی است که نحوه پیاده‌سازی و کسب درآمد از آن‌ها را نمی‌دانید.

نتیجه‌گیری در رابطه با تسلط یافتن بر یک استراتژی معاملاتی

هنگام آغاز سفر معاملاتی خود، به مطالعه در رابطه با اصول اولیه بازار مورد نظر خود بپردازید-این موارد می‌تواند شامل آشنایی با نوع سفارش، الزامات سرمایه، اطلاعات حقوقی و مالیاتی، اندازه موقعیت و ساعات بازار باشد. سپس اقدام به یافتن یک یا دو منبع نموده که به ارائه استراتژی‌هایی در مورد چارچوب زمانی، بازار و زمانی از روز که می‌خواهید معامله کنید، بپردازد.

یک حساب آزمایشی یا دمو باز کنید و اقدام به تمرین یکی از استراتژی‌ها نمایید. به آن استراتژی معاملاتی پایبند باشید و سعی کنید سایر اطلاعات موجود حواس شما را پرت نکند.

مهم نیست دست به انتخاب چه استراتژی معاملاتی سهام می‌زنید، ممکن است در ابتدای کار با ضرر مواجه شوید. معامله کردن، یک تجارت سخت محسوب می‌شود و به همین دلیل است که شما در اجرای آن استراتژی استاد خواهید شد.

همانطور که تمرین می‌کنید، عملکردتان در اجرای استراتژی بهتر خواهد شد و‌امیدوارم نتایج مثبتی را مشاهده کنید- البته این مسأله می‌تواند چندین ماه طول بکشد. به انجام این کار ادامه دهید، و هنگامی که چندین ماه معاملات آزمایشی یا دموی سودآور را با این استراتژی انجام دادید، آن را به معامله با سرمایه واقعی تغییر دهید.

همچنان به تمرکز بر آن استراتژی معاملاتی سهام ادامه داده و ممکن است به این نتیجه برسید که یک استراتژی، تنها چیزی است که به آن نیاز دارید.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست