بکارگیری انواع استراتژی معاملاتی بورس جهت رشد پول در بازار:

کسب درآمد را می‌توان پایه و اساس هر سرمایه‌گذاری که مردم در آن مشارکت می‌کنند، دانست. گزینه‌های زیادی در بازار جهت سرمایه‌گذاری وجود دارد که بازار سهام نیز یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. درست است که بازار سهام ممکن است خیلی پر ریسک باشد، ولی اگر استراتژی معاملاتی بورس درستی را در پیش گیرید، سود زیادی کسب خواهید کرد. جهت تبدیل بازار سهام به یک سرمایه‌گذاری ارزشمند، بایستی صبر، مهارت و دانش نحوه کار با این کسب و کار را داشته باشید.

استراتژی معاملاتی بورس

نحوه رشد پول در بازار سهام به چه صورت است؟

تمام افرادی که دست به سرمایه‌گذاری در بازار سهام می‌زنند، می‌خواهند بدانند که پول چگونه رشد می‌کند. در بازار سهام پول شما به دو طریق می‌تواند افزایش یابد:

۱- افزایش سرمایه

معمولاً ارزش سهام با افزایش سرمایه تعیین می‌شود. افزایش سرمایه را می‌توان، رشد ارزش سهام بر اساس بالا رفتن قیمت بازار دانست. زمانی افزایش سرمایه اتفاق می‌افتد که ارزش سرمایه اولیه در سهام با افزایش قیمت روبرو می‌شود. حتی در صورت افزایش سرمایه، نمی‌توانید از آن کسب درآمد کنید، مگر اینکه سهام خود را بفروشید. هنگامی که شرکت به دلیل عواملی خاص، عملکرد مطلوبی را از خود نشان نمی‌دهد، قیمت سهام کاهش می‌یابد، از این رو، شما باید اقدام به فروش سهام وقتی که ارزش آن هنوز بالا است نمایید.

۲-سود تقسیمی سهام

سود سهام شرکت را می‌توان نوع دیگری از بازده سرمایه‌گذاری عمده به شمار آورد که به سهامداران پرداخت می‌شود. معمولاً محاسبه سود سهام بر اساس درآمد‌های شرکت صورت می‌گیرد. سود سهام به دو صورت نقدی یا سهام تقسیمی پرداخت می‌شود. سود نقدی سهام نشان دهنده سود اعلام شده توسط شرکت برای هر سهم است.

از طرف دیگر سود تقسیمی، در واقع سهام اضافی است که به سهامداران به صورت رایگان تعلق می‌گیرد. امکان فروش سهام در هر زمانی پس از انتشار آن وجود دارد. سود سهام را می‌توانید به صورت سه ماهه، شش ماهه یا سالانه دریافت کنید. می‌توان به محاسبه سود سهام با نرخ ثابت یا نرخ متغیر پرداخت.

نکاتی در رابطه با رشد سرمایه در بازار سهام

اگر از مهارت و دانش کافی در رابطه با بازار سهام برخوردارید، می‌توانید از سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهید درآمد کسب کنید. در زیر نکاتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها جهت رشد پول خود در بازار سهام استفاده نمایید.

• استراتژی معاملاتی بورس مناسب را در پیش گیرید

استراتژی معاملاتی بورس که در بازار سهام به کار می‌گیرید تعیین‌کننده این است که چه میزان می‌توانید در بازار رشد کنید. می‌توانید با استفاده از استراتژی‌های مختلف موجود در بازار، اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید. از جمله این استراتژی‌ها، استراتژی معاملاتی خرید و نگهداری سهام است.

بهترین استراتژی معاملات در بورس با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

این استراتژی معاملاتی بورس عبارت است از خرید سهام و نگهداری آن تا وقتی که ارزش آن در بازار افزایش یابد. به کمک این استراتژی خرید و فروش می‌توانید به بازده بالایی در سرمایه‌گذاری‌تان دست یابید. یکی دیگر از این استراتژی‌ها، استراتژی زمانبندی بازار است که شامل پیش‌بینی بازار و چگونگی انجام معاملات سهام در آینده می‌شود.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

استفاده از این نوع استراتژی معاملاتی بورس می‌تواند خیلی پر ریسک و خطرناک باشد، چرا که فاکتور‌های غیرقابل پیش‌بینی دیگری نیز بر ارزش سهام تأثیر خواهد گذاشت. خرید سهام در قیمت پایین و فروش آن در قیمت بالا استراتژی دیگری است که ممکن است از آن جهت کسب سود و افزایش درآمد خود استفاده نمایید.

این استراتژی معاملاتی بورس از مفهوم عرضه و تقاضا بهره می‌گیرد. به این صورت که هنگام افزایش تقاضا برای یک سهم معین، قیمت سهام عرضه شده بالا خواهد رفت و وقتی که میزان تقاضای (خرید) سهام کاهش می‌یابد، قیمت سهام عرضه شده نیز پایین می‌آید.

  حتما بخوانید :روانشناسی بازار بورس

• صبر پیشه کنید

هنگامی که حرف از صبر در بازار سهام به میان می‌آید، این یک حسن بسیار مهمی تلقی می‌گردد. دلیل این امر این است که کسب سود قابل توجه از سرمایه‌گذاری‌تان، زمان زیادی طول خواهد کشید. شما هنگامی که سرمایه خود را از دست می‌دهید و ضرر می‌کنید، باید صبور باشید. از آنجا که بازار سهام غیرقابل پیش‌بینی است، از این رو، احتمال از دست دادن پول در آن زیاد است. بنابراین باید آماده از دست دادن پول خود، در هنگام ضرر و زیان باشید.

• زمانبندی در بازار سهام

از جمله موارد مؤثر بر ارزش‌گذاری سهام شما، زمانبندی خرید و فروش سهام است. در برخی مواقع، شما به هیچگونه سودی هنگام خرید سهام دست نخواهید یافت. زمان مناسب جهت خرید یا فروش، دوران رکود اقتصادی است. زمان رکود بازار، معمولاً ارزش سهام کاهش یافته، بنابراین می‌توانید اقدام به خریداری سهام در این زمان با قیمت مناسب نموده و شاهد رشد آن باشید. زمان مناسب دیگر جهت خرید یا فروش سهام هنگامی است که یک شرکت جدید اقدام به انتشار سهام خود می‌کند. معمولاً شرکت‌های جدید، به فروش سهام خود در قیمت پایین می‌پردازند.

• عوامل مؤثر بر ارزش سهام

پیش از اینکه درک کنید پول شما چگونه در بازار سهام رشد می‌کند، بایستی با عوامل مؤثر بر ارزش قیمت‌ها آشنا شوید. این عوامل می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. منشأ عوامل داخلی از درون خود شرکت بوده و بر ارزش سهام به صورت مستقیم تأثیر می‌گذارند. این عوامل داخلی می‌تواند شامل مدیریت، محصول یا خدمات جدید، امضای قرارداد‌های جدید و غیره باشد. عوامل خارجی نیز می‌توانند بر قیمت سهام به طور مستقیم یا غیر مستقیم تأثیر بگذارند. از عوامل خارجی می‌توان به اخباری مانند، جنگ، تروریسم، ارز خارجی، تورم و تقلیل قیمت‌ها و همچنین نرخ بهره اشاره نمود.

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست