استراتژی خرید و فروش برای مبتدیان و تازه واردان بازار سهام

در صورتی که از معامله گران تازه کار بازار سهام محسوب می‌شوید و قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، بایستی ۲ نکته را در رابطه با استراتژی خرید و فروش در شروع کار خود مد نظر قرار دهید:

۱- زمان‌بندی در بازار سهام بسیار مهم است.
۲- سهام را در قیمت پایین بخرید و در قیمت بالا بفروشید.

درک مفهوم این استراتژی خرید و فروش بسیار ساده است. خرید (یا فروش) در زمان مناسب جهت افزایش حاشیه سود، که تفاوت بین خرید و فروش سهام محسوب می‌شود. یک سرمایه‌گذار باهوش، به عنوان یک قاعده کلی به تعقیب استراتژی‌های بازار سهام ذکر شده در بالا می‌پردازد و به دنبال افزایش حاشیه سود خود و در نتیجه دستیابی به حداکثر میزان سود خواهد بود.

استراتژی خرید و فروش

اخیراً یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که سرمایه‌گذاران مرتکب آن می‌شوند، این است که آن‌ها مستعد واکنش سریع بوده و بیش از حد بر اصطلاحات و نکات سرمایه‌گذاری متکی هستند. در حقیقت می‌توان گفت که چیزی به عنوان نکته سرمایه‌گذاری وجود ندارد. چرا که تمام نکات سرمایه‌گذاری از دیدگاه شخص دیگری اتخاذ شده است و ممکن است صحیح و یا نادرست باشد و در بهترین حالت ممکن است قمار محسوب شود.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

تمرکز بر استراتژی خرید و فروش بازار سهام کم ریسک، که از مفهوم ذکر شده در بالا پیروی می‌کند و مانعی بر سر راه سرمایه‌گذاری از نوع \”یک شبه پولدار شدن\” است، شروعی‌ایده‌آل برای هر سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید که قصد ثروتمند شدن در بلند مدت را دارد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران بایستی اقدام به بکارگیری مواردی همچون تحقیق، تجربه، بصیرت و خونسردی در کنار هم، جهت استفاده بهینه از پولی که سرمایه‌گذاری می‌کنند، نمایند.

مدیریت کارآمد ریسک، یک استراتژی خرید و فروش بازار سهام

سرمایه‌گذارانی که مدت طولانی‌تری از ورود آن‌ها به بازار سهام می‌گذرد، در مقایسه با افرادی که به تازگی فعالیت خود را در این بازار شروع کرده‌اند دارای درک نسبتاً بهتری از بازار هستند. پیشنهاد استراتژی پیشرفته بازار سهام برای اینگونه سرمایه‌گذاران با تجربه، مدیریت کارآمد معاملات و ریسک سبد سهام است.

  حتما بخوانید :روانشناسی بازار بورس

در صورت نبود ریسک در بازار، پاداش و سودی نیز وجود نخواهد داشت و از آنجا که امکان حذف ریسک نیست، بنابراین این مسأله باید به درستی مدیریت شود. مدیریت ریسک یا با حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها انجام می‌شود و یا با پوشش دادن یا استفاده از سایر ابزار‌های مالی از این دست امکان‌پذیر است. مدیریت کارآمد ریسک سبب کاهش ضرر و زیان و حفظ سود می‌گردد.

سرمایه‌گذارانی که توانایی مدیریت ریسک را ندارند، معمولاً به سرمایه‌گذاری در سود تقسیمی سهام عنوان بخشی از استراتژی خرید و فروش افزایش سود خود می‌پردازند.

سود تقسیمی، مبلغ ثابتی است که شرکت انتشار سهام به سهامداران خود بسته به مقدار سهامی که در اختیار دارند، پرداخت می‌کند. با وجود این، در برخی مواقع شرکت سهام مورد نظر ممکن است در یک سال به سود تعیین شده خود نرسد، در چنین شرایطی سهامداران صاحب سهم می‌شوند، اما از نظر سود تقسیمی دست خالی برمی گردند.

با توجه به اینکه این نوع استراتژی‌ها، یک استراتژی خرید و فروش کم ریسک در بازار سهام محسوب می‌شوند، از این رو، سرمایه‌گذاری مناسبی تلقی می‌گردند و معمولاً درآمد ثابتی را بسته به تحمل ریسک سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند و می‌توانند سبب آرامش خاطر سرمایه‌گذاران و پایه و اساس ایجاد ثروت در دراز مدت گردند.

کلام آخر:

یکی از اقدامات ارزشمند در بازار سهام، بررسی برخی از این استراتژی‌ها و سبک معاملاتی‌تان می‌باشد، زیرا انجام آن می‌تواند تا حد زیادی سبب افزایش شانس موفقیت شما در بازار سهام گردد. با داشتن کمی آگاهی از بازار سهام، می‌توانید بار‌ها و بار‌ها از استراتژی‌های معاملاتی به نفع خود بهره گیرید و بسیار فراتر از عملکرد کلی بازار حرکت کنید.

بهترین استراتژی خرید و فروش در بورس با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست