ارائه ۱۰ نکته از استراتژی بازار سهام برای افراد مبتدی:

شما به سختی کار کرده‌اید و پول پس انداز نموده‌اید. حالا می‌خواهید با استفاده از این پس انداز‌ها، به پول و درآمد بیشتری برسید. بازار سهام را می‌توان ساده‌ترین و بهترین روش جهت انجام این کار دانست، البته به شرط آنکه بدانید دقیقاً می‌خواهید چه کاری انجام دهید و از چندین استراتژی بازار سهام  پیروی نمایید.

استراتژی بازار سهام

در اینجا به ارائه ده نکته از بازار سهام برای افراد تازه کار پرداخته می‌شود که پیروی از آن‌ها می‌تواند شما را به موفقیت برساند.

۱-هدف خود را مشخص کنید. آیا قصد دارید یک درآمد اضافی را برای خود ایجاد کنید یا فقط می‌خواهید میزان پول و سرمایه‌تان افزایش یابد تا امکان بازنشستگی در سنین پایین برایتان فراهم شود؟ پس از مشخص نمودن هدف خود، می‌توانید به خلق یک استراتژی بازار سهام برای دستیابی به آن هدف بپردازید.

۲- صندوق سرمایه‌گذاری مشترک تنها برای افراد ناآگاه است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ تاریخی دارای عملکرد ضعیفی در بازار‌ها می‌باشند. اینکه بتوانید به میزان ۱۰۰ درصد با وجوه مشترک بازدهی داشته باشید، به ندرت اتفاق می‌افتد. بنابراین، زمانی را به یادگیری نحوه انتخاب سهام اختصاص دهید تا به سهولت قادر به کسب سود‌های دو رقمی و حتی سه رقمی باشید.

۳-هیچ استراتژی معاملاتی در تمام بازار‌ها جواب نخواهد داد. شما بایستی حداقل سه استراتژی بازار سهام برای خرید و فروش را بکار گیرید، اولی برای زمانی که بازار‌ها در حال رشد هستند، دومی برای وقتی که بازار‌ها به صورت sideways (اصلاح زمانی) حرکت می‌کنند و سومی برای زمانی که بازار‌ها در حال سقوط هستند.

۴- از فروش در کوتاه مدت اجتناب کنید. یک استراتژی بازار سهام  که جهت ایجاد ثروت و دارایی هنگام سقوط سهام به کار می‌رود، فروش در کوتاه مدت است. این استراتژی بسیار خطرناک است.

حتما بخوانید: ۵ کلید موفقیت در بازار بورس 

۵- یک کارگزار مناسب را انتخاب نموده و سرمایه‌گذاری خود را از طریق آن انجام دهید. کارگزاران با خدمات کامل بعضا نسبت به اعطای اعتبار در خرید و فروش‌ها به شما می‌نمایند و می‌توان از این شرایط ویزه معاملاتی استفاده مناسبی ببرید.

۶- قبل از سرمایه‌گذاری با پول واقعی، به تمرین معاملات کاغذی سهام خود و استراتژی های‌تان بپردازید. \”معاملات کاغذی\” به این معناست که شما اقدام به یافتن سهام جهت سرمایه‌گذاری نموده و تظاهر به خریداری آن می‌کنید. هنگامی که معاملات کاغذی شما به سود ثابتی بر روی کاغذ دست یافت، آن‌ها را با پول واقعی معامله کنید.

۷-همیشه قبل از خرید هر سهامی، استراتژی خروج داشته باشید. فعالیت در بازار سهام می‌تواند برای مبتدیان و تازه واردان سخت و دشوار به نظر برسد. همواره قیمتی را مد نظر قرار دهید که از آن در جهت نزولی یا صعودی بودن سهم خارج شوید و به برنامه خود متعهد و پایبند باشید. پس از خرید سهام، وجود احساساتی مانند ترس و طمع می‌تواند پورتفولیوی شما را از بین ببرد. قبل از خرید اقدام به برنامه‌ریزی نمایید و به آن پایبند باشید.

۸-در پایان هر سال، معاملات خود را ارزیابی کنید. به بررسی علت شکست بازنده‌ها بپردازید و از آن درس بگیرید تا سال آینده اشتباهات مشابهی را مرتکب نشوید.

۹-بر تجزیه و تحلیل تکنیکال مسلط شوید تا بتوانید به پیش‌بینی روند هر سهم یا شاخص با نتایج نسبتاً دقیقی بپردازید.

بهترین استراتژی بازار سهام  با فیلتر و اندیکاتور …..دانلود کنید: سیگنال خرید

۱۰- هنوز وقت معامله شما نیست. ممکن است به عنوان یک معامله‌گر تازه کار در بازار سهام، هنوز وقت آن نرسیده باشد که نحوه انتخاب سهام برنده را بیاموزید (یا بخواهید یاد بگیرید). به جای آن از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنید. به این نوع خدمات می‌توانید در سراسر فضای اینترنت دست یابید. مطمئن شوید سایت‌هایی که اینگونه سرویس‌ها را ارائه می‌دهند، از سابقه و تجربه اثبات شده‌ای برخوردار باشند که می‌توانید آن را بررسی نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید که آن‌ها یک دوره آزمایشی رایگان را به شما ارائه می‌دهند.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست